Címkék

A következő címkéjű bejegyzések mutatása: advent. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: advent. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. december 20., szombat

Karácsonyi cupcakes

A karácsonyi vásárra készítettem ezeket is. 

A hóemberes krém:
300 gr Mascapone sajt
1 dl felvert tejszín
150 gr olvasztott fehércsoki
egy pici rumaroma
Szerintem a csokitól elég édes, de lehet hogy valakinek szüksége van még egy kis cukorra. Egyszerűen összekevertem a hozzávalókat és nagy habnyomóval a muffinokra nyomtam. Marschallos cukor a feje, marcipán az orra, csoki a szeme és a gombjai.
 A télapó sipkát igazán csak érzésből csináltam. Van benne tejszín, Mascapone, erdei gyümölcs összeturmixolva és  piros gyümölcszselé. A muffint úgy kaptam. Ananászos kókuszos volt. Nagyon jól passzoltak az ízek.


Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2014. december 19., péntek

Képeslapok, ajándékkísérők mézeskaláccsal

A gyerekekkel szaggattuk ezeket a mézeseket, aztán én megírtam őket. A színesek folyékony ételfestékkel vannak lefestve. A mai reggelig nem tudtam, hogy mit adunk a tanítónőknek csak úgy jelképesen. Gondoltam valami képeslapot és szívesen adok karácsonyfadíszt is. Olyan jó, hogy ha kiteszik a karácsonyfára, így egy kicsit mi is ott lehetünk velünk :)
Nos ezt a kettőt kombináltam és ráfűztem a karácsonyfadísz mézeseket egy egy kartonra.




Bocsánat a bénaságomért, de hiába forgattam, nem akart úgy maradni a kép. De ezek a kedvenceim így muszáj volt. A rózsaszín korcsolya és a piros hintaló sajnos már elutazott az iskolába.
Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2014. december 13., szombat

Mézeskalácsok 2014 -modernek és egy klasszikus

Az idén is sütöttem!
Most a képeket teszem fel és ha valaki szeretné hallani a tippjeimet, akkor azt is leírom majd.
 Rózsaszín cukormáz díszítés rózsaszín cukorgolyók

 Jégkék díszítés
 Klasszikus szín,  téli hangulat

Erre a falucskára már régen vágyok

Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2014. december 11., csütörtök

Pirogravír technika ajándékba

A helyi iskolábaól minden évben a harmadikosoké az iskolastand a falusi karácsonyi vásárban. Idén a nagy fiamékra dekrült a sor. Ezt azt jelenti, hogy az összes szülő összefog s mindenki vállal valamit. Valaki süt, más épít, valaki árul stb. Én az idén rengeteget kézműveskedtem. ezeket akarom bemutatni, hátha kaptok ötletet belőle. Az egyik fő alapanyag a fa volt és pirogravírral és festéssel díszítettem. Nagyon egyszerű technika, aki nem biztos a rajztudásában az sablonnal csinálhatja. Dobozok kincseknek:
 Elöszőr előrajzoltam a mintát, majd beleégettem. Akrill festékkal kifestettem. Pácom nem volt, így kávéval festettem át, hogy szép színt kapjon. Aztán a végén lakkoztam.


Díszek, nyakba, fára, ajtóra:


Brossok:
Ajtódíszek:

A gyerekekkel gyapjúból virágokat nemezeltünk hajgumira, hajpántnak. És hóemberek szintén gyapjúból, ezeket egy következő posztban.
Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2014. december 8., hétfő

Gyapjúangyal egyszerűen


Ez az angyal annyira egyszerű, hogy az idén az óvodában is ezt csináltam a gyerekekkel és az kisiskolások, már segítség nélkül eltudták készíteni.
Nem kell hozzá sem szappanozni, sem nemezelő tűt használni. De akkor hogyan? Csak csomózni kell!

A Bogyó babái blog szerzője linkelt egy német nyelvű videót, amelyen jól lehet követni a folyamatot. Aki nem érti, egy pár mondatban leírom a lényegét.


  • Veszünk egy akkora darab gyapjút (mindenképpen szalaggyapjút használjunk!) ami a kétszerese a kívánt méretnek. (én kb 20 cm-t szoktam). 
  • A közepére kötünk egy csomót, jó szorosan. 
  • A kezünkbe vesszük az így kapott csíkot, úgy hogy a hosszabbik vége legyen felfelé. Azt visszahajtjuk az alsó részre úgy, hogy eltakarjuk a csomót, szépen eligazgatva a gyapjút a csomón. Ez lesz a feje.
  •  A nyakánál megfogjuk és egy vékonyka szál gyapjúval körbetekerjük, ameddig csak van a gyapjúszálból. Nem kell csomózni, vagy kötni.
  • Aztán újra szétvesszük a nyak alatti két részt és egy akkora darab gyapjút teszünk a két rész közé, mint a test hossza. Jó tömöttnek kell lennie, úgy szép. Ezek a szárnyak.
  • Felfelé simogatjuk a szárnyakat addig ameddig a derekát egy szál gyapjúval bekötjük.
  • Ezután következik az igazgatás. A szoknyáját és a szárnyai elejét is széthúzogatjuk óvatosan, hogy szépen álljanak. A végeit pedig egy kicsit megpödörjük. 
  • Az egész művelet 2 és fél percet vesz igénybe
  • A videón még kezet is csinálnak, mi anélkül hagytuk.

Az oviban szép élénk színekből készítettük, piros, élénk sárga, mályvaszín, úgy is nagyon szépen mutattak a fán.


Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2014. december 6., szombat

Mikulás reggeli


A kedvenc Mikulás reggelink.  Az alapja amerikai palacsinta. A szemei mazsola, amit belesütök a palacsintába. A sapkája fagyasztott eper/ málna. Tejszínhabbal díszítem :)

Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2011. december 23., péntek

Az első mézeskalács dobozom


Már régebb óta szemezgetek vele. Most rászántam magam. Sablon nem volt, de nem olyan nagy dolog a formázása. Kivágtam egy akkora lapot amekkora dobozt szeretnék és az oldalát pedig kis lapokból ragasztottam össze karamellel. Amire figyelni kell, az hogy a lapocskák ugyanakkorák legyenek és egyenes legyen az aljuk és a tetejük. Ehhez késsel egy kicsit meg kellett kapargatni.
A minta pedig a Magyar Népmesék indái. Pepe német főnőkének csináltam, így minden képen valami magyart szerettem volna és a férjemmel egyszerre ugrott be ez. A mázhoz kakaóport kevertem.
A belsejébe pedig házi szaloncukor került.

Ezzel a bejegyzéssel kívánok Áldott Karácsonyt! Amikor nincs rohanás és kapkodás, nincs kell és muszáj. Ünneplés, öröm, nevetés van, közös játék és nagy beszélgetések! Így hálát adva azért, hogy Megszületett!

2011. december 21., szerda

Hóemberek, túróból

Ezek a hóemberek bizony túróból készültek. Vagyis főzés nélküli túrógombócból. Marci és Virág óvodai búcsúztatójára készült ez a regiment.

Recept próbálok írni, de nem tudom pontosan mert itt már pl a túró állaga.
Főztem egy tejbegrízt nagyon sűrűre, hogy a kanál is megálljon benne. Egy másfél decis pohárnyi grízből, két deci tejjel. Belekevertem a kb. 150-200 gr túrót. Olyan állagúnak kell lennie, hogy formázható legyen de azért legyen tartása. Ízesítem reszelt citrom héjjal és mézzel. Ezután golyókat formázok belőle. Először egy nagyobbat, kb. 3 centi átmérőjűt, aminek a közepébe mehet egy mazsola, vagy már gyümölcs. Aztán egy kicsit kisebbet a fejének. Meghempergettem kókuszba.  Az orrát marcipánból gyúrtam. Színezni céklapor és kurkumával lehet természetesen és ételfestékkel ha meg is akarjuk enni. Olvasztott csokival pöttyöztem meg a szemét és a gombokat.

2011. december 18., vasárnap

Házi szaloncukor

Már olyan sokszor szerettem volna kipróbálni, de mindig azt hittem ez egy nagyon bonyolult és idő ígényes dolog. De idén neki álltam, mert csináltam egy szintén régóta vágyott mézeskalács dobozt és abba csak ezt tudtam elképzelni mint "töltelék". Most már bizton állíthatom, nem olyan bonyolult ez, sőt!



Karamellás szaloncukor:

Hozzávalók:
- 13 dkg kristálycukor
- 1,5 dl tejszín
- 4 dkg vaj
- 15 dkg darált keksz
- 20 dkg csoki /darált dió

 A kristálycukrot egy serpenyőbe szórom, és hagyom hogy lassú lángon megolvadjon és enyhén megbarnuljon. Ekkor leveszem a tűzről é s hozzáadom a vajat és a tejszínt. Megvárom amíg a sistergés elcsendesedik és egy pillanatra még vissza teszem a lángra, hogy egy neművé váljon. Megint leveszem a tűzről belekeverem a kekszet és összegyúrom. Mikor kihűlt akkor 2 cm átmérőjű kígyókat nyújtok belőle. Fel darabolom szaloncukor hosszúságúra és egy kicsit igazítok mindegyik küllemén is.
 Tudom ez nem valami guszta kép, bocsánat.
A jó fajta csokit vízgőz fölött felolvasztom és fogpiszkálóra szúrva belemártom a pucér cukraimat, hogy szalonképesek legyenek :)
Én most nem csokiba forgattam, hanem előbb a serpenyőben maradt karamellhez annyi tejszínt öntöttem, hogy sűrű folyós maradjon, ebben hemperget. Majd az  illatosra pirított diót darába.

Marcipános:
Hozzávalók:
- 20 dkg marcipán massza
- aszalt gyümölcs
20 dkg étcsoki a bevonathoz

A masszát lereszelem. Ezalatt a  gyümit forró gyümölcslébe áztatom egy kicsit, majd lecsöpögtetés után apróra vágom. Összekeverem őket és ugyan úgy járok el mint a karamellás változatnál.
Málna zseléssel is próbálkoztam, de amikor a forrócsokiba mártottam őket a zselatin olvadni kezdett és így nem maradt rajta a csoki :( Pedig annak igazán málna íze volt, mert málnából készült.
Sütőpapír és egy kicsit kisebb karácsonyi papír téglalapokba tekertem.
 Ez nekem most a dobozba került, amiről később mutatok képet!

2011. december 14., szerda

Betlehem felé

Marciék óvijában van ez a gyönyörű építmény. Csupa természetes anyagból, tették össze az óvónénik.
 24 kövecskét tettek sorba, beszámozva, amin halad Mária és József.

Amig megérkezik Betlehembe.



2011. december 9., péntek

Csokiöntés (2. advent vasárnap)

2. adventünk témája csoki. Voltak vendég gyerekek és csokit öntöttünk.
Hát elől járóban annyit, hogy 4 csokira kiéhezett gyermeket koordinálni nem kis feladat.
Mindent a gyerekekkel csináltunk, mert már nagyon türelmetlenek voltak. Csokit olvasztottunk, persze a jó fajtából.

Marcipán masszát nyújtottunk és mindenki választhatott egy formát, amit aztán belemártott a csokiba.

Aztán gyümölccsel is mártogattunk és nagy örömömre ez volt a kedvenc mindenkinél. Banánt és almát szeleteltem.
És a maradékot pedig csillagos szilikon formába öntöttük. Voltak különböző hozzávalók, amiket mindenki maga választott. Mazsola, tört és egész mogyoró, marcipán. Ezekből aztán útravaló lett, már nem fogyott el akkor :)
Kézműveskedtünk is. A gyerekek üvegfestést csináltak matrica festéssel és girlandot színes kartonból ezt a  nyomtatható sablont használva.

2011. november 28., hétfő

Advent első vasárnapja (alma)

Azt gondoltam, hogy tematikusan készülünk minden adventre. Mindegyik vasárnapnak lesz egy témája, ami a középpontban lesz. Az elsőé az alma lett. E köré szerveződik a nap, hogy legyen benne minden.


Forró ital: Alma tea. Almát apróra darabolok, citromot felkarikázok fahéjat és szegfűszeget dobok a kannába és leöntöm forróvízzel . 10 perc állás után lehet inni. Ez az alma kompot átültetése melegítő itallá.

Édesség: Töltött alma. Két féleképpen csináltam most. A felnőttek almáját csak megmostam a gyerekekét ők maguk megpucolták. Kivájtam a magházat alulról és egy kicsit kikapartam, hogy beleférjen a töltelék. Ami szintén két féle. Az egyik a gyerekeknek, amit ők kevertek és töltötték bele. Vanilia puding, mazsola és dió. A miénkbe mézeskalács darabokat is törtem és én a mandulát szeretem ezért a diót az váltotta fel. Eltudom még képzelni egy barack lekváros és egy rumos változatot is. Sütőben megsütöttem és még melegen ettük meg. Annyira szeretem a sült alma ízét!
kézművesség: Ez egy igen praktikus darab a téli meleg italokhoz, mert könnyebb megfogni a poharat vele. Érdemes egy kicsit nagyobbra varrni mint a pohár és alúlra keresztbe egy szalagot tenni, hogy ne essen ki a pohár, de a mosogatás miatt könnyen le és fel tehető legyen.

Lakásdíszítés: Egy szép piros almákból álló kompozíciót kreáltunk.

Gondolatébresztő:

Rónay György: Advent első vasárnapja
Amikor a fák gyümölcsöt teremnek,
tudhatjátok, hogy közel van a nyár.
Tűzre dobhatsz, Kertész, mert nem terem meg
korcs ágaimon más, mint a halál?
Amikor jelek lepik el a mennyet,
álmunkból kelni itt az óra már.
De ha hozzám jössz, pedig megüzented,
angyalod mégis álomban talál.
Meg akartál rajtam teremni, rossz fán;
Nem voltál rest naponta jönni hozzám.
Ajtóm bezártam. Ágam levetett.
Éjszakámból feléd fordítom orcám:
boríts be, Bőség! Irgalom, hajolj rám!
Szüless meg a szívemben, Szeretet! 


Mit is jelent az advent?

Advent a várakozás ideje. Sok mindenre várakozunk: a buszra, az orvosnál, a gyerekeinkre az iskola előtt, hogy odaadhassuk az ajándékunkat valakinek, aztán kíváncsian várjuk mit szól hozzá. A mostani várakozás azonban más. Van időnk hogy felkészíthessük a szívünket, lelkünket és persze a lakásunkat is, hogy méltóan várhassuk az ünnepet. A Megváltónk születését,  aki a legjobban szeretett mindannyiónkat. Tartsuk be a tanítását és szeressünk mi is JÓL! Nektek miről szól az advent?
Tudtátok, hogy az első koszorút 1839-ben egy német pap készített először? Egy szekérkerékre helyezett 23 gyertyát és minden nap egyel többet gyújtott meg.
Aztán mindez leegyszerűsődött. A gyertyának is van szimbolikája:

Minden gyertya szimbolizál egy fogalmat: hit, remény, szeretet, öröm. A gyertyák egyben a katolikus szimbolika szerint egy-egy személyre vagy közösségre is utalnak:
  • Ádám és Éva – mint akiknek elsőként ígérte meg Isten a megváltást (hit);
  • zsidó nép – akinek megígérte, hogy közülük származik a Messiás (remény);
  • Keresztelő Szent János – aki hirdette Jézus eljövetelét, és készítette az utat az emberek szívéhez (szeretet);
  • Szűz Mária – aki megszülte a Fiút (öröm – rózsaszín gyertya).

Az idén is több koszorú készült nálunk:
Egy mézes kalácsból a szomszédnak

 Ennek az az érdekessége, hogy egy barátunk 9 éves kislánya készítette nálunk. Csak a fenyőt tettem én rá!
 Ez a tegnap mutatott,  bordó gyertyát kapott végül

Volt egy olyan koszorú is ami már napok óta készült. A gyerekekkel mohát, tobozokat gyűjtöttünk rá. A természetesség jegyében, karácsonyi színekkel. Egyszerűen nem tudok róla normális képet csinálni (bár mostanában semmiről :( ) Végül is a poharas variáció jobban tetszett, de mind a kettőt meggyújtottuk az első gyertyát.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...