A következő címkéjű bejegyzések mutatása: kirándulás. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: kirándulás. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. június 8., péntek

Kendős kirándulás a fekete erdőbe

Hát azt hiszem ezeknek a képeknek a hatását nem rontom el minen féle irománnyal. Csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy így kendővel sok helyre tudtunk eljutni, nagyokat kirándulni és olyan helyeket bejárni, amit kendő nélkül nem sikerült volna.

Todtnau, vízesés





 Feldberg, a csúcsa a Fekete erdő legmagasabb pontja.



 A gyerekeknek, elég meredekek voltak az utak, így Simi természetes, hogy kendőben utazott. de sokszor a 4 évesVirág lába is elfáradt. Ezt aztán megirigyelte a 6 éves Marci is és addig kérlelte az apját, míg őt is hátára vette. Így mindig váltakoztak a gyerekek a puttonyban.

  A két fiú nagyon élvezte, hogy a hátunkon önfeledten játszhatnak. :)

 Simi elaludt, apukája hátán.







Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2012. március 13., kedd

Március 15.-e tavaly

Ez az egyik kedvenc képeimet tartalmazó bejegyzés és véletlenül kitöröltem 10 másikkal együtt. Most pótolom a képeket.
Nem akartunk kicsi Simivel nagy megmozduláson részt venni, nyugis kirándulásra vágytunk. Így a közeli  Egri csillagok c. film forgatási helyszínére látogattunk. A gyerekeknek a Pratkikából vett szabásmintából ragasztottam fejfedőt, aminek a viselését nagyon élvezték és fel vették a szerepet :)



 Már igen csak beesteledett, mire hazaindult a kis sereg, útközben pedig a Nemzeti dalt szavaltuk, aminek az első verszakát Marci megtanulta az óvodában.


Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2011. október 25., kedd

Neuschwansteini kastély

Talán az utolsó napsütéses őszi napon látogattuk meg ezt a mesebeli helyet a barátainkkal.
Az autópályán haladva egyszer csak a nagy síkságból méretes hegyek emelkedtek ki. A legmagasabb tetején még hó is volt. Egy helyben dolgozó magyar pincér elmesélte, hogy a esett 5 cm hó 2 hete.
Ezt az épületet meglátva, nagyon boldog lettem. Ugyanis ez a kép szerepel az én gyermekkori fotó albumomba. Én magam nem jártam itt, de anyukám igen. (Anyukám még kislány koromban meghalt, így nem mesélhette el az élményeit nekem. Nem sok emlékem maradt utána. Úgy nyomozok utána és most megint találtam valamit!) Ez a hegy aljában egy kis vendéglő.
Innen vezet fel a kacskaringós út. Jó kis séta az erdőn keresztül a kastélyhoz. Persze lehet hintóval vagy busszal is menni, de mi gyalogoltunk, ami egy háromnegyed óráig tartott.
Ez a kastély belseje, az épületbe magába akár 2 órát is várakozni kell hogy bejusson az ember. De a jegyet a hegy aljában kell venni. Mi is láttuk a sort odalent és vicceltünk is, hogy majd ott fent nem lehet jegyet venni és jöhetünk vissza. És tényleg :) De kihagytuk.

Helyette gyönyörködtünk a kilátásban.




A kastélyon túl van egy híd is amit azért építettek hogy az akkor aktuális király gyönyörködhessen a kilátásban.
 Iszonyú magasan van.
De tényleg szép a kilátás.


Csodaszép nap volt.
  Posted by Picasa

2011. október 12., szerda

Manók gallyból




Egy német kreatív lapban láttam elöszőr az ötletet, ezért a legutóbbi kirándulásunkkor, -amit a közeli erdőbe tettünk- úgy néztem körül a leesett faágak között hogy lestem az alkalmast alanyt. Aminek a következő tulajdonságai vannak: Kb gyerekkarnak megfelelő vastagságú, nagyjából fél méter hosszú. Én olyat kerestem amiből egy vékony ágacska is kinő, ami az orrának felel meg. (Ha nem találunk ilyet akkor szögeljünk rá egy orrnak valót.)                   
Ettől az ágtól 15 cm-re levágtam egyenesre  fűrésszel az ágat. Az orra és a "fejebúbja" között lefűrészeltem a kérget és egy vékony réteget ami kiadja az arcát.
Egy húsz cm-es darabot ketté vágtam hosszban. Ennek egyik darabját rászögeltem a fejére ez lett a kalapja.  Megfestettem az szemét egy pontnyi fekete festékkel és egy még kisebb fehérrel. Mohából lehet hajat vagy szakállat ragasztani rá. Én éppen olyan ágat találtam amit jól benőtt a moha, így már rajta volt.



Posted by Picasa

2011. szeptember 27., kedd

Vasárnapi kirándulás

Vasárnap délután ellátogattunk a megyeszékhelyünkre Swabish Hallba. Gyönyörű város. Az egész belvárosban a régi sváb házak sorakoznak, amelyek között kis síkátorok kötik össze a kanyargós utcákat. Mindezt kettészeli egy kis folyó, számtalan kis gyalogos híddal a hátán.


Ez a nagy erőd templom a város jelképéé lett. Gyönyörű harangjátéka van. Nyáron pedig ezeken a meredek lépcsőkön, szabadtéri színházi előadásokat rendeznek.


Van egy kis sziget is melyen számtalan gesztenye fa áll. Természetesen nem állhattuk meg az újabb gesztenye hajó építést. De itt már apa volt a a tervező és hát előjött a mérnöki vénája, mert igazi gesztenyehéj flottákat engedtünk a vízre :)


A szigeten egy kedves kis játszótér is megbújik, csúszdákkal, amit mostanában már hárman használnak a családból,-lehetőleg egyszerre :)
Ez a rugós hinta is nagy kedvene Siminek, aki egyedül hajtja magát rajta.
...és mászik egyfolytában. Mindig dolga van, valami felfedezni való. Itt még Apa póráz sem bizonyult hatékonynak, ugyanis a dombon túl VÍZ van.


Itt is kipróbáltuk az süllyeszthetetlen hajót. De nem tudta felvenni a versenyt a gesztenye flottával.


 Csodálatos délután volt a kellemes napsütésben.


Posted by Picasa

2011. augusztus 18., csütörtök

Kirándúlós, felfedezős


Az első időkben elég rosszul éreztük magunkat, nem találtuk a helyünket itt. Semmilyen kapcsolat tartási lehetőségünk nem volt. Így az egyetlen dolog ami felvillanyozott az a táj. Mindennap mentünk kirándulni a gyerekekkel amikor tehettük és amikor a családfő tehette csatlakozott ő is. A sok eső miatt minden szép zöld és a falun kívül is minden szép rendben van tartva. Itt nincsen elhagyatott rész, mindent kaszálnak, vágnak, kerítenek, szóval rendbentartanak.
Csak úgy a képek miatt:



Posted by PicasaEgy kis pihenő. A táskából előkerül az elemozsia.

2011. április 3., vasárnap

Hajógyári csúzdapark

 Mindig nagyon jól érezzük magunkat ezen a játszótéren. A Hajóűgyári sziget K hídon kell behajtani és az első parkoló, túlsó végén bal oldalon van. Sok féle csúzda van. Fedett, nyított, rövid a kicsiknek, magas a bátraknak, kacsakaringós, hosszú és rövid.
Ennek a nagy toronynak a tetejére 7 emeleten kersztül lehet feljutni, létrán. A végén már igen csak össze kell húzódni a túl nagyra nőtt szülőknek :) A tetejéről épp Marci integet, de Virág is egyedül nekivágott, aztán apukájával csúszott le.

A toronyból egy kötéllétra vezet egy másikba, ahonnan tűzoltőcsővön lehet földet érni.
A csúzdák mellett pedig van egy klassz játszótér, sok pörgő- forgó. Mimicsúzda és mászoka a kisebbeknek.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...