A következő címkéjű bejegyzések mutatása: babavarrás. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: babavarrás. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. november 18., hétfő

Te rajzolsz én varrok

Hasonlószlogennel itthon is vállalkoznak arra, hogy gyerekek által megálmodott figurákat készítsenek el. Régóta nézem ezeket és nagyon tetszenek. Virág pedig annyira szépen rajzol, hogy érdemes megörökíteni őket. Nálunk ez az első alkotás:



A művésznő végig ellenőrizte a folyamatot, hogy mindent úgy csinálok-e ahogy ő lerajzolta. Igyekeztem. És persze, most nincs is nagyobb kedvenc.
Kitűnő karácsonyi meglepetés vagy személyes ajándék lehet belőle, ha elkészítetek ti is egy kedvenc rajzból egy bábút vagy párnát. Ezzel bátorítva a további alkotásra és hozzájárulni. hogy a képzeletvilága segíthessen, feldolgozni az eseményeket körülötte. Hiszen tudjuk a rajzaikban minden benne van :)

Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2013. július 30., kedd

Rózsatündér- nemezelt lény

Én is alkottam egy rózsalányt.

 Virág azóta szinte csak ezzel játszik :)

Ha érdekel benneteket a következő figurához mellékelek fázisfotókat is.

Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2011. december 11., vasárnap

Babavarrás sablonnal

Már régóta terveim között szerepelt egy egyszerű anyuka babát varrni. Láttam egy klassz hordozós szülőset és gyorsan neki is álltam. Megterveztem és megvarrtam egy egyszerűbb változatot:

Ő még nem pocakos, csak a minta, 23 cm-s.
 Így készült:
Csináltam egy sablont kivágtam. Először a végtagokat varrtam össze fonákán, majd kifordítottam, kitömtem.
Ezután a testet varrtam.  Kezdtem a nyakánál és a feje felé haladtam, fonákán, úgy hogy a kezet be tettem a helyére. Majd a másik kéz is, úgy hogy alul -tehát a popsinál nyitva maradjon. Kifordítottam és kitömtem alaposan gyapjúval. Utána a helyére tettem a két lábat (figyeld a képen hogy hogy áll) és lent is össze varrtam. Ilyen lett:
Szemet és szájat hímeztem neki úgy, hogy hátulról dugtam bele a tűt és oda is ért vissza, csomó nélkül.
Filcből vágtam ki a hajat aminek a körvonalát kézzel öltögettem össze aztán a fejre varrtam rejtett öltéssel.

Ruháját egy téglalapot beszegtem minden oldalon. Az egyik hosszanti oldalon a tetejétől egy centire gumit varrtam bele, úgy hogy amikor hozzávarrtam a gumi elejét az anyaghoz, kinyújtottam a gumit, úgy varrtam tovább, így a végén összeugrott. Azért ezt a megoldást választottam, mert ezt egyszerűen csak rá kell húzni a gyerekeknek, ez talán a kisebbeknek is megy :)

Kicsi babájához két ovális alakot és egy hozzáillőkört vágtam ki. Kihímeztem. A fejét rávarrtam ez egyikre, úgy hogy közben kitömtem. Majd a két ovális lapot is összevarrtam kézzel, közben ezt is kitömtem.
Tépőzárral tudja a kezében tartani a babáját. az egyik keze külsejére a másik tenyerébe varrtam egy kicsike rózsaszín tépőzárat, duplán áthaladva rajta.

A szabás mintát sajnos nem tudom feltölteni, de emailben szívesen elküldöm pdf fileban van.
A következő a szülős baba lesz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...