A következő címkéjű bejegyzések mutatása: tavasz. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: tavasz. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. április 2., hétfő

Fészekkel várjuk a nyuszit!

Itt Németországban az a szokás, hogy a gyerekek ilyen tájt' fészket építenek a nyusziknak, azzal várják. A szomszédok és ismerősök pedig ebbe csempészik bele amit szeretnének. Ez talán egy kicsit kedvesebb megoldás, mint hogy "találkoztam a nyuszival..."
Mi készítettünk a szomszéd üres telekre egy nagy fészket. ("Innen szemmel tarthatja az egész környéket és látja mennyi dolga van." -Marci a szervező)
 Répa is került bele, nehogy éhezzen -Virág a gondoskodó
 A díszítést nem tudtam kihagyni.
Ez a másik pedig a ház elé került, hogy a szomszédok is rátaláljanak :)

A mohát együtt gyűjtöttük a gyerekekkel, ami nem nehéz, mert olyan párás a levegő, hogy minden tiszta moha. A kis gallyak, pedig a ház előtti szomorúfűz télen lehullott gallyai. A kisebbnél egy cérnával kötöztem össze.



Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2012. március 30., péntek

Hagyományos tojásfestés (Gyímes)

Nagyon izgatott, hogy hogy lehet ilyen szép több színű tojást csinálni. Hát így:
 Megírókázzuk a mintát. Ennél a műveletnél az a fontos, hogy a vonalak egyenlő vastagságúak legyenek. Figyeljünk hogy ne csöppenjen le a viasz. Ezért az első pár tojást rá kell szánni a gyakorlásra.
 Befestjük egy színre, majd azokat a részeket, amiket ilyen színűre szeretnénk azt beviaszoljuk.
Majd egy sötétebb színbe áztatjuk. Gyertya felett leolvasztjuk a viaszt róla, szépen megtörölgetjük. Zsírral bekenve fényes lesz a tojás!
Ez a minta és díszítési szokás Gyímesi. Baranyában ugyanezen az elven alapult a batikolás. Ekkor vöröshagyma héjjal festették a rétegeket. Ez nem annyira elütő, hanem az árnyalatok gazdagságát mutatja meg.

Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2012. március 28., szerda

Tojáshéj kukac

Már régóta gyűjtöm a tojáshéjjakat ehhez a projekthez, ami nehezen megy, mert normál esetben az összeset kifújom. A kivitelezése nem túl szép ezt beismerem. Ennek egyik oka, hogy temperát választottam a festéshez. A másik meg, hogy a gyerekekkel együtt csináltuk. Ők festették, pöttyözték a tojásokat. Inkább gyöngyházas tojásfestéket választanék.
A menete nagyon egyszerű. Befestettük a tojásokat, majd sárgásabb zölddel újlenyomatokat tettünk rá. Az elsőnek arcot rajzoltam. Miután megszáradt, földet és készen vásárolt búzát tettem bele. Minden tojásra 4 kicsi fagolyót ragasztottam, lábnak. Majd csökkenő sorrendbe egymás után tettem őket. :)

Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2012. március 15., csütörtök

Kokárdáink

Minden évben elvesznek a kokárdáink. Nem tudom hová lesznek. Néha előkerülnek év közben, néha nem. Idén valami mást szerettem volna. Ezért neki álltam és jöttek az ötletek, így mindenkinek egyedit csináltam. Úgy tűnik eltaláltam, mert mindenkinek a sajátja tetszik a legjobban :)

Azt gondoltam a férjem nem fogja bírni annyira az újításokat ezért maradtam a klasszikusabb formánál, csak a díszítéssel újítottam. 
 Ez pedig Virágé. Mivel nem találtam a piros hímzőfonalamat, a tulipán felső része tűnemezeléssel készült. Nekem ehhez az ünnephez a tulipán köthető legjobban.
Ez pedig az én személyes kedvencem. Elkezdtem a szalagot hajtogatni és addig csavartam és bontottam és újra csavartam, míg sikerült ezt az 5 szirmú virág össze nem állt. Ezt Simi kapja. Magamnak egy szívet csinálok, ami még félkész. Majd jön a kép is!
Rossz érzés most nem Magyarországon lenni. Aggódom is hogy telik ott az ünnep, ami nem mindig arról szól mindenkinek amiről kellene. 

2012. március 13., kedd

Március 15.-e tavaly

Ez az egyik kedvenc képeimet tartalmazó bejegyzés és véletlenül kitöröltem 10 másikkal együtt. Most pótolom a képeket.
Nem akartunk kicsi Simivel nagy megmozduláson részt venni, nyugis kirándulásra vágytunk. Így a közeli  Egri csillagok c. film forgatási helyszínére látogattunk. A gyerekeknek a Pratkikából vett szabásmintából ragasztottam fejfedőt, aminek a viselését nagyon élvezték és fel vették a szerepet :)



 Már igen csak beesteledett, mire hazaindult a kis sereg, útközben pedig a Nemzeti dalt szavaltuk, aminek az első verszakát Marci megtanulta az óvodában.


Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2011. április 8., péntek

Tavaszi madárkák

Ezeknek a szép madárkákra véletlenül leltem a Hobbiművész oldalán.
Belevágtam és mindenkit bátorítok, mert igazán egyszerű, de nagyon mutatós. Nagyjából egy fél óra alatt kész van a szabással egyyütt. Az oldalról lehet letölteni sablont - én szabad kézzel rajzoltam.

Íme a kivágott filc.

Aztán a leírás szerint először a szárnyat öltögettem sima öltéssel a tesre, majd a szemeket. Aztán pelenka öltéssel varrtam össze a két oldalt, úgy hogy a csőrt se felejtsük ki (én persze hogy kifelejtettem az elsőnél, hiába volt leírva :)) és frízt vagy gyapjút tömködhetünk a belsejébe.

A színek megválasztása nagyon fontos, az öltésekkel, meg lehet variálni.
A kép nem adja vissza, de egy csokor virágzó ágon nagyon szép!

2011. február 9., szerda

Egy kis tavasz


A férjemtől kapott virág, jól tükrözi a tavaszi nap próbálkozásait. Még erőtlenek a színei, de illata már van és olyan jó gyönyörködni benne :)
Posted by Picasa
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...