Tavaly, minden nap, amikor az aktuális zsákot kifordítottunk, a Betlehemi történet egy figurája elevenedett meg.
Ígértem, hogy leírom, hogy készült, sokan kérték.
Az elkészítés menete: Kis zsákocskákat varrtam polárból. Az eredeti Praktikás ötletben filc anyag volt írva. Abból sokkal szebb és drágább is. 10x12 cm.-től, a 15x18-asig több féle méretet gyártottam, attól függően milyen figurának szántam. Előre megterveztem hogy melyik figura milyen színű legyen. A barikák fehérek voltak és kicsi zsákban rejtőztek, a pásztor zömökebb volt és barna, a királyok színesek és lehetnek magasabbak stb.
Kiszabtam pl. 10x12cm-es polár darabot kétszer, egymásra fektettem, és az egyik oldalán hosszanti oldalán összevarrtam. Szétnyitottam éa a felső részét 1 cm.-en visszahajtottam és levarrtam, ebből lett a zsinórház. Ezután a másik két oldalát is összevarrtam a zsinórházig. Vékony szatén szalagot fűztem bele és kész a zsák.
A külsejére kivágtam a számokat és ráragasztottam.
Ezután következik az egyedi munka. A fejek kialakítása. Én próbáltam leegyszerűsíteni az arcokat, mint ahogy a képen is látszik :)
Az arcokat már filcből vágtam ki, két kb. 2 cm-es oválist, amit körbe varrtam kézzel és közben kitömtem egy kis vatelinnal. Szemeket, hajakat bajszokat ragasztottam, de persze varrni jobb lett volna, mivel tartósabb. És bizony fel kell készülnie a gyerekek foglalkoztatására!
Mivel későn kezdtem bele, ezért csak ez a 11 figurát csináltam (még van egy csillag és egy angyal is).
Minden este az éppen kibontott zsák figurája lett az esti mesénk főszereplője. Így első este Fehérkéről a kisbárányról szólt a mese, aki elcsavargott és szakadékba esett. (bevallom 2. este is itt időztünk mert ez annyira megtetszett a gyerekeknek) Szó esett még a kis szamárról, aki Máriát vitte a hátán, a Jó pásztorról, Salamonról a bölcs királyról és persze a Karácsonyi történet is zajlott, ahogy az angyal szól a pásztoroknak és azok útra kelnek. A Napkeleti bölcsek és Heródes találkozásáról, és hogy megjelent az angyal Józsefnek, ők hogyan indultak a népszámlálásra. 24.én pedig jött a történet fénypontja.
Utána a rokonlátogatások alkalmával elbáboztuk az egész történetet a gyerekekkel.
Nagyon örülök, hogy belevágtam ebbe a tervezést és munkát igénylő Betlehem készítésébe. De azért kb. két délután alatt elkészíthető :)
Van, egy nálam sokkal szebb kivitelezés is: Zitamama blogján
Biztostű= biztos kapocs, kőtődés. Alkotás a gyermekeinknek vagy éppen velük, egyszerűen. "A kezdet rövid ideig tart, de a legfontosabb."Arisztotelész
Címkék
- advent (20)
- ajándék (12)
- alkotás a gyerekekkel (43)
- játékok sajátkézzel (12)
- tanítóknak (2)
- tél (6)
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: báb. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: báb. Összes bejegyzés megjelenítése
2011. november 18., péntek
2011. január 19., szerda
Bábok I: dobozbábok
Még nyáron láttam egy gyerekprogramos napon, hogy így oldották meg a báb készítést. Azóta szertnék én is. Ezt a mesét választottam, mert nagyon szeretik a gyerekek, viszont nehéz lenne elkészíteni a bábjait más technikával. Lerajzoltam kiszíneztem az alakokat, kivágtam őket és felragasztottam egy kartonra.
Egy-egy joghurtos dobozt körbe ragasztottam sima papírral és az egy oldalára ráragasztottam a figurákat.
Ez éppen Bogyó és Babóca karácsoya című mese, ahol passzív szereplő egy százlábú, őt nem ragsztottam dobozra. És vannak kis szentjános bogarak, akiket kis papírgyűrükre ragasztottam, mert élethűbbek.
Fenyőfát pedig úgy oldottam meg, hogy áljon, hogy két fenyőfa alakot kivágtam és az egyiket felülről, a másikat alulról vágtam be a közepéig és egybe csúsztattam őket. Úgy díszítettem fel hogy az egyik oldala fenyő a másik karácsonyfa, mert a mesébn ezt díszítik fel.
A gyerekenek nagyon tetszett, együtt ragasztottunk. Bár nem nagyon volt szabad játék, mert kívülről tudják a mesét, de tényleg szóról- szóra.
Egy-egy joghurtos dobozt körbe ragasztottam sima papírral és az egy oldalára ráragasztottam a figurákat.
Ez éppen Bogyó és Babóca karácsoya című mese, ahol passzív szereplő egy százlábú, őt nem ragsztottam dobozra. És vannak kis szentjános bogarak, akiket kis papírgyűrükre ragasztottam, mert élethűbbek.
Fenyőfát pedig úgy oldottam meg, hogy áljon, hogy két fenyőfa alakot kivágtam és az egyiket felülről, a másikat alulról vágtam be a közepéig és egybe csúsztattam őket. Úgy díszítettem fel hogy az egyik oldala fenyő a másik karácsonyfa, mert a mesébn ezt díszítik fel.
A gyerekenek nagyon tetszett, együtt ragasztottunk. Bár nem nagyon volt szabad játék, mert kívülről tudják a mesét, de tényleg szóról- szóra.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)



