A következő címkéjű bejegyzések mutatása: programajánló. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: programajánló. Összes bejegyzés megjelenítése

2015. január 14., szerda

Jobb agyféltekés rajztanfolyamon voltam

Vagy ahogy az oktató mondta jobb agyfélteke működését segítő tanfolyamon. Betty Edwads által kidolgozott módszerről van szó, ami a kezdeti akár teljesen nulla szintű rajztechnikából 4-5 nap alatt teljesen valóságos rajzokat rajzolni tudó technikával ruház fel. Egyesek azt mondják ez varázslat, de tulajdonképpen 5 alap pillér van, amit egyenként bemutat és gyakoroltat. De ami lényeges az az, hogy a bal agyféltekét kikapcsolja, ami mindig analizál és behozza a gyerekkori sablonokat így a jobb félteke veheti át a feladatot, amelyik vizuális, a jelenben és, szabad és kreatív.
Erre is vannak gyakorlatok, amiket később is érdemes megcsinálni mielőtt rajzolni kezdünk, vagy kreativitást igénylő feladatba kezdünk.
A tanfolyam után máshogy láthatjuk a dolgokat- én jelenleg mindenen azt nézem, hogy hogy kellene lerajzolni és minden időmet a rajztábla mellett tölteném. Egyszerűen másként tekintünk mindenre, pl a problémákra is, esetleg más nézőpontból.
Íme néhány kép a google segítségével, ami azt mutatja, hogy a tanfolyam elején és elvégzésével mekkora fejlődés látható. Én magam is tanúja voltam, a magukról úgy nyilatkozó csoporttársaim, hogy egyáltalán nem tudnak rajzolni, a végén gyönyörű munkákat tettek a kezdeti bénácska mellé.


Én ezt a portrét rajzoltam előtte és utána:


Képek linkje: http://faluhaz.biatorbagy.hu/programok/201310251891
http://szenyanildiko.hu/agyfelteke-teszt-jobb-agyfeltekes-rajzolas/

Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2010. november 19., péntek

Skanzeni kirándulás

A hétvégeén a skanzenben jártunk a Márton-napi mulatságon. Már régrn elakartam menni egy ünnepi alkalomra, főleg húsvétkor vagy pünkösdkor. De annyian voltak most is hogy ez elriaszt.
Sok program volt és minden a libákról szólt.
A gyerekek csináltak krumpli puskát, aminek nincs is puska alakja, nanem egy libatoll vastagabb végéből levágnak egy 10 cm-esdarabot, ez egy cső. Ennek a két végébe krumplit szurnak és egy pálcát dugnk bele és a sűrített levegő kirobbantja az egyik darabot ami nagyot pukkan.
Csináltunk zoknilibát használt zokniból kukoricával megtömve. Ezt Virág táskaként használja a vállára akasztva :)


Marci kukorica csutkából csinált törökbasát, apa pedig egy babát Virágnak.
Láttunk népijátékokat, mézeskalácssütést és azt is ahogy a kovács abrocsot kalapál a szekérkerékre.

Ettünk kemencében sült kenyeret, libazsírral, libasültet héjában főtt krumplival.
Marci jár néptáncra az óviban így különösen élvezte a népviseleteseket. És ők teljesen természetesen viselkedtek, úgyhogy néha úgy éreztem magam, mintha visszarepültünk volna az időben. Csak az a sok ember ne let volna...

2010. november 4., csütörtök

Őszi kirándulás


Ezeket az útólsó szép napokat kihasználva többször is sétáltunk a környéken. Szerencsések vagyunk, mert nagyon szép helyek vannak a környéken. Vasárnap a közeli Pilisborosjenőhöz közeli várromhoz látogattunk, ahol az Egri csillagokat is forgatták. A gyerekeknek nagy élmény volt.
Közben pedig leveleket szedtünk és bogyókat a madaraknak télire. Csipkebogyót, vadszőlő  Ezt majd dióval és más magokkal fogjuk adagolni a madárkáknak. Nagyon szeretik a ház előtti bokrokat, így már nem is kell ideszoktatni őket. Lehet adni nekik kuszkuszt vagy bármilyen magot, főtt rizst, tésztát is, de a morzsát nem tudják megemészteni.
Kilehet tenni egy nagyobb tálba vizet is amiből nem csak inni tudnak, hanem fürdeni is. A nagymamámnál minden nap odajárnak a feketerigók lefürdeni.
Posted by Picasa

2010. november 2., kedd

Veresegyházi medvepark

Programajánlóként hoztam a Medvepark látogatását.
Mi egy szép napsütéses napon látogattunk el a gyerekekkel. A medvék egy hatalmas területen vannak aminek a kerítéséhez közvetlenül oda lehet menni és óriási faakanalakkal etetni a medvéket mézzel. Ott is lehet vásárolni, de érdemes otthonról vinni.


Egy kis vonattal körbe lehet járni a parkot és közben farkasokat is láthatunk.
Péntekenként torkos péntek van a fogadóban amikor féláron lehet enni, különben nagyon drága. Érdemes bejelentkezni.
A belépő olcsó. Van játszótér a gyerekeknek.

Itt utánna lehet nézni a részleteknek: http://www.medveotthon.hu/

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...