A következő címkéjű bejegyzések mutatása: természet. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: természet. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. július 23., kedd

Fantasztikus inspiráció, egy egyszerű és letisztult alkotótól

Mióta nézegetem a tündérkerttel kapcsolatos oldalakat, Sas oldala fogott meg leginkább. Csodálatosan egyszerűen, mindennapi természetből vett alapanyagokból, lélegzetelállító alkotásokat rak össze. Tejesdobozból vagy wc papírgurigából gyönyörű kis házikókat varázsol, amibe nincs olyan tündér aki ne költözne be.
Készít egyszerűbbeket:

és nagyobb lélegzetű munkákat:

Nem titkol el semmit ő sem, tele van leírásokkal, képes útmutatásokkal a blog:

Gyönyörködjetek, nézzetek meg mindent,nagyon inspiráló. http://daily-colours.blogspot.nl/

Én is készítettem egy kis házat és egy madárodút az ötlete nyomán.

Annyi különbséggel, hogy én nem papír alapot használtam, hanem konzerves dobozt,  a tetejére pedig tejes dobozból készítettem, azért mert kinti használatra terveztem.

Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2012. november 29., csütörtök

Gomba inspiráció

Az őszi kirándulásaink alkalmával rengeteg gombát fedee



Ezek a gombák megihlettek engem. Mostanában sok gombásat készítettem. Na nem a konyhában, azt nem merném. 
 Ezek a mini gombák 1 centisek, tűnemezeléssel készültek és dió, ill. makkhéjban csücsülnek.
Szintén tűnemezelt gombákat, igazi moha közé raktam, lakásdísznek.
Megmutassam hogy készültek a gombák? Nem bonyolult, kb. 10 perces munka, nem igényel kézügyességet.

Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2011. október 24., hétfő

Nyaklánc bogyókból

Tegnapi sétánk célja a bogyógyűjtés volt. A nagyok nagyon élvezték, hogy mennyi féle színűt találtunk és lelkesen gyűjtögették a zsákjukba.
Itthon aztán felfűztük drótra őket. És egy szellős helyen várják, hogy nyakláncot fűzzümk belőle, melynek ötletét a Praktikában láttam. Majd jövők a kész láncokkal is gyanítom, hogy csak télen. De addig is nagyszerűen mutatnak a lakásban.




Főleg ha S. Virág Csipkebogyószív ötlete nyomán szívbe hajtom a drótot.

Posted by Picasa

2011. október 22., szombat

Maradandó őszi falevelek

Imádom nézni az őszi fák váltakozó színeit. Ha a gyerekekkel sétálunk mindig gyűjtögetünk a legszebb levelekből egy csokorral. De aztán egy két nap és elszáradnak, és elvesztik a szép színeiket. Gailnél láttam ezt a technikát és megint nem csalódtam. Gipszbe nyomunk falevelet és vízfestékkel kifestjük, mintha igaziak volnának :)
Szóval gipszet öntünk szalagra vagy zsákanyagra. Jó kemény állagú legyen!  3 rész gipsz 1 rész víz. Válasszunk egy különösen erezett falevelet. Ez fontos mert akkor lesz szép. Beolajozzuk, vagy vazelinnel bekenjük, hogy ne ragadjon bele és jól belenyomkodjuk.

A gipsz száradása után kezdődhet a festés. Sok vizet használjunk, hogy a festék szét folyhasson az erekbe. Kiválasztunk egy szín és legalább 3 különféle árnyalattal meg festjük a szélétől befelé haladva.
Posted by Picasa

2011. február 9., szerda

Egy kis tavasz


A férjemtől kapott virág, jól tükrözi a tavaszi nap próbálkozásait. Még erőtlenek a színei, de illata már van és olyan jó gyönyörködni benne :)
Posted by Picasa
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...