A következő címkéjű bejegyzések mutatása: lakásdekoráció. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: lakásdekoráció. Összes bejegyzés megjelenítése

2020. május 14., csütörtök

Anyáknapi képkeret

Már régen nem irtam, mert nem szakitottam rá időt, hogy mindent leírják, képeket töltsék fel. De az elmúlt időszakban többször is néztünk vissza a gyerekekkel a blogon dokumentált dolgokra és rájöttem hogy mennyire hasznos.
Az emlékek nagyon fontosak szerintem. Nem azért hogy mindig hátra nézzünk hanem hogy meghatározzuk, hogy most kik vagyunk. Ennek alap kérdése hogy honnan jöttünk és milyen utat jártunk be.
Anyák apja óta formálgatom ezt az alkotást, ami gyerekkoromban meghalt anyukámnál/ról készült. Elég nehezen jutottam dűlőre a kiegészítő szint illetően. Sárga volt a kedvenc színe, így szerettem volna ha az dominál. A rózsa a kedvenc virága. Mindennek jelentése van a számomra, a bekoszolódott gyűrött emlékének, amiből mégis virág nő ki, a valóság fekete színének vagy a képzelet zöld színéről elérte kell virágnak vagy a csillagoknak.






 Egy emlék falnak az első darabjaként fog díszelegni a hálószobánkban.




Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2014. december 11., csütörtök

Pirogravír technika ajándékba

A helyi iskolábaól minden évben a harmadikosoké az iskolastand a falusi karácsonyi vásárban. Idén a nagy fiamékra dekrült a sor. Ezt azt jelenti, hogy az összes szülő összefog s mindenki vállal valamit. Valaki süt, más épít, valaki árul stb. Én az idén rengeteget kézműveskedtem. ezeket akarom bemutatni, hátha kaptok ötletet belőle. Az egyik fő alapanyag a fa volt és pirogravírral és festéssel díszítettem. Nagyon egyszerű technika, aki nem biztos a rajztudásában az sablonnal csinálhatja. Dobozok kincseknek:
 Elöszőr előrajzoltam a mintát, majd beleégettem. Akrill festékkal kifestettem. Pácom nem volt, így kávéval festettem át, hogy szép színt kapjon. Aztán a végén lakkoztam.


Díszek, nyakba, fára, ajtóra:


Brossok:
Ajtódíszek:

A gyerekekkel gyapjúból virágokat nemezeltünk hajgumira, hajpántnak. És hóemberek szintén gyapjúból, ezeket egy következő posztban.
Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2014. december 8., hétfő

Gyapjúangyal egyszerűen


Ez az angyal annyira egyszerű, hogy az idén az óvodában is ezt csináltam a gyerekekkel és az kisiskolások, már segítség nélkül eltudták készíteni.
Nem kell hozzá sem szappanozni, sem nemezelő tűt használni. De akkor hogyan? Csak csomózni kell!

A Bogyó babái blog szerzője linkelt egy német nyelvű videót, amelyen jól lehet követni a folyamatot. Aki nem érti, egy pár mondatban leírom a lényegét.


  • Veszünk egy akkora darab gyapjút (mindenképpen szalaggyapjút használjunk!) ami a kétszerese a kívánt méretnek. (én kb 20 cm-t szoktam). 
  • A közepére kötünk egy csomót, jó szorosan. 
  • A kezünkbe vesszük az így kapott csíkot, úgy hogy a hosszabbik vége legyen felfelé. Azt visszahajtjuk az alsó részre úgy, hogy eltakarjuk a csomót, szépen eligazgatva a gyapjút a csomón. Ez lesz a feje.
  •  A nyakánál megfogjuk és egy vékonyka szál gyapjúval körbetekerjük, ameddig csak van a gyapjúszálból. Nem kell csomózni, vagy kötni.
  • Aztán újra szétvesszük a nyak alatti két részt és egy akkora darab gyapjút teszünk a két rész közé, mint a test hossza. Jó tömöttnek kell lennie, úgy szép. Ezek a szárnyak.
  • Felfelé simogatjuk a szárnyakat addig ameddig a derekát egy szál gyapjúval bekötjük.
  • Ezután következik az igazgatás. A szoknyáját és a szárnyai elejét is széthúzogatjuk óvatosan, hogy szépen álljanak. A végeit pedig egy kicsit megpödörjük. 
  • Az egész művelet 2 és fél percet vesz igénybe
  • A videón még kezet is csinálnak, mi anélkül hagytuk.

Az oviban szép élénk színekből készítettük, piros, élénk sárga, mályvaszín, úgy is nagyon szépen mutattak a fán.


Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2013. március 6., szerda

Koszorúk filcvirágokkal

Ezek a koszorúk az elmúlt napok termései. Nagyon megkedveltem őket, mert nagyon mutatósak.
A kedvencem narancssárga rózsával:


 Alpesi hangulatú

 Tavaszi színekkel:

 Primulákkal:




Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2013. február 22., péntek

Szobafestés, nagyfiúsan, falmatricákkal


Költöztünk, így újabb csupasz fal várt a megmentésünkre :)
Mindenki festett...,



 majd ragasztott...
 Ez a kedvenc képeim közé tartozik. Munka után édes a jól megérdemelt pihenés :)
 A nagyfiú saját szobája lett. Összképet majd a kiegészítőkkel együtt:)


Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2012. november 30., péntek

Táncoló balerinák és hópelyhek

Egészen kézen fekvő ötlet, hogy a hópelyhek és a balerinák együtt táncoljanak a nappalinkban, nem? Gyönyörű és egyszerű elkészíteni. Mi is megcsináltuk a gyerekekkel. Virág névnapján készültek, neki szántam, jó mókának. De Marci is derekasan kivette a részét, meg sem említette, hogy lányos lenne.
 Az oldal ahol találtam, tele van csuda egyszerű, mutatós DIY-kel. Itt kinyomtatható a sablon is, így nem kell bajlódni a megrajzolásával.
A hópelyhek kivágása az egyik kedvenc téli projektem. Itt is ott is vág az ember, aztán kíváncsian nézegeti, hogy mi is jött ki belőle. A gyerekek is nagyon élvezték, de még a férjem is kedvet kapott hozzá!
Ezt a fát tavalyelőtt csináltam a hópihékből :)

Itt vannak minta lehetőségek (a printerest.com-ról), de bátran próbálgasd, mit tudsz te:


Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2012. szeptember 29., szombat

Gyertya, őszi termésekkel


Szerintem gyönyörű a természetessége, egyszerűsége!

 Ami kell hozzá:
- egy szelet fa
- egy fehér gyertya
- fa kéreg (erdőben vagyfa kivágás mellett lehet találni
- csipkebogyó
- szalag

Meleg ragasztóval előragasztottam a fakérget és a gyertyához. Ha ezzel nem rendelkezünk, akkor hurkoljuk a szalagot a gyertya köré helyezzük sorba a fakéreg darabokat (amiknek egyenesre vágtuk az alját fafűrésszel) és húzzuk szorosra a szalagot. Majd dugdossuk bele a csipkebogyó is. Én ajándékba adtam Marci óvónénijének, így egy átlátszó fóliába kötöttem, hasonló szalaggal bekötve.


Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2012. augusztus 30., csütörtök

CSALÁDFA A FALRA FESTVE

Már régóta készültem megmutatni nektek ezt a büszkeségemet, ami a lakásunkat díszítette. Azért írtam múlt időben, mert elköltöztünk (ezért nem jelentkeztem régen), így most már a szép fehér fal van újra a helyén. A két fa a férjem és az én családom fáját ábrázolja. Nem sikerült mindenkiről képet szerezni, ezért hiányos.  Pedig minden ágnak jelentősége van. Van ami letört, van ami sok hajtást hozott...

 Került rá egy madáretető, az eredeti tervek szerint lámpaként működött volna.
Ez a mi kis családunk ága. A kedvencem. Itt össze kapaszkodik a két fa és egy új is fácska ered belőle. Az ágak magassága jelzi a születési sorrendet :)
 A szoba tetőtéri ezért a fura kép. A fát előrajzolás után egy óra alatt megfestettem egyszerűen vízfestékkel. A leveleket a gyerekekkel krumplinyomdával festettük.

Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2012. június 26., kedd

Hogy kerül a kaktusz az asztalra?

Szeretek növényeimnek szép helyeket találni, ahol tovább gyönyörködhetem bennük. Néha nem szokványos cserepekben élnek tovább...

 Úgy tűnik jól érzik magukat. Tavaly ültettem őket és idén ilyen extra hosszú virágokkal ajándékoztak meg.





Örülök, ha tudtam adni ötletet! Jól esik ha visszajelzel ha valami tetszett vagy ha vannak ötleteid! Szép napot kívánok: Orsi

2011. november 24., csütörtök

Áttetsző mécsestartó

Újabb mécsestartó.
 Hogy miből? Kockacukorból!!!
 Egy nagyobb csésze peremét rajzoltam körbe és kiraktam kockacukorból. Ragasztó pisztollyal pedig összeragasztottam. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...